Predstavujeme Vám NOVÝ E-SHOP!

Chceme sa priblížiť krok ku Vám našim zákazníkom. Rozhodli sme sa prispieť k pohodlnejšiemu nákupu nášho tovaru a to sme preniesli do prehľadnejšieho webového riešenia, kde si z nášho širokého množstva produktov v katalógu môžete vybrať ešte jednoduchšie a rýchlejšie.
Budeme radi, ak nám pomôžete naše nové webové riešenie doladiť do dokonalosti.

AKÉ VÝHODY PRINÁŠA NÁŠ NOVÝ E-SHOP?

Opakovaná objednávka jedným kliknutím Možnosť objednávky jedným kliknutím

Navigácia a filtrácia produktov Kvalitná navigácia a filtrácia produktov

Produktové fotografie Kvalitné spracovanie produktových fotografií

Množstevná zľava Okamžite viditeľné množstevné zľavy

Cena dopravy Okamžite viditeľná ceny dopravy

Produktový set Možnosť zakúpenia produktových setov

Predpokladané spustenie ostrej prevádzky bude

1.3.2022

Čo znamenajú symboly na pracovných rukaviciach ?

Trh s pracovným vybavením ponúka množstvo druhov pracovných rukavíc, ktoré sú pre špecifický účel a chrániaci pred určitými ohrozeniami. Od rukavíc protiporéznych cez odolných voči vysokým, sálavým teplotám až k jednorázovým rukaviciam. Viete však odhadnúť, na čo sú určené pracovné rukavice podľa označení a symbolov, ktoré sa na nich nachádzajú? V dnešnom článku Vám prinášame niektoré zo základných symbolov, ktoré vám neskôr uľahčia rozhodnutie pri kúpe vhodných pracovných rukavíc.

Ochrana pred mechanickým rizikom

A – odolnosť proti oderu (1 – 4)
B – odolnosť proti prerezaniu (1 – 5)
C – odolnosť proti pretrhnutiu (1 – 4)
D – odolnosť proti prepichnutiu (1 – 4)

Číslo pri jednotlivých písmenách označuje úroveň odolnosti rukavíc. Čím vyššie je číslo, o to sú rukavice odolnejšie.

Ochrana pred chladom

A – odolnosť rukavíc proti vedeniu chladu (0 – 4)
B – odolnosť rukavíc proti kontaktu s chladom (0 – 4)
C – odolnosť rukavíc proti preniknutiu vody (0 – 4)

Číslo u každého písmena určuje úroveň odolnosti rukavíc.

Ochrana pred ohňom a teplom

A – odolnosť rukavíc proti horeniu (0 – 4)
B – odolnosť proti kontaktu s teplom (0 – 4)
C – odolnosť proti vedeniu tepla (0 – 4)
D – odolnosť proti sálavému teplu (0 – 4)
E – odolnosť proti malému množstvu tekutého kovu (0 – 4)
F – odolnosť proti veľkému množstvu tekutého kovu (0 – 4)

Číslo u každého písmena určuje úroveň odolnosti rukavíc.

Ochrana pred chemikáliami a mikroorganizmami

A – metanol
B – acetón
C – acetonitril
D – dichlorometán
E – sirouhlík
F – toulén
G – metylamín
H – tetrohydrofurán
I – etylacetát
J – n-heptán
K – hydroxid sodný
L – kyselina sírová

Ktoré sú najvhodnejšie materiály pri pracovnom oblečení ?

Najdôležitejším aspektom pri výbere pracovného oblečenia sú materiály. Každý z nich má svoje opodstatnenie a pre rozdielny typ profesie vyhovuje niečo iné. Poradíme Vám, aké materiály by ste sa mali zvoliť. Popíšeme výhody, nevýhody a hlavne funkčnosť jednotlivých možností. V závere vám prezradíme, ako rozoznať kvalitné pracovné oblečenie, ktoré splní každé vaše kritérium.

Vhodnosť a bezpečnosť pracovného odevu je do značnej miery určená materiálom a tkaninami, z ktorých je vyrobený. Môže sa zdať, že väčšia časť pracovného oblečenia je z hľadiska materiálu veľmi podobná. Existujú tu však určité technické rozdiely. Mali by ste o nich vedieť v prípade, že chcete oblečenie, ktoré vás ochráni a vydrží čo najdlhšie.

Okrem toho je dôležité si uvedomiť, že odlišné pracovné prostredia a miesta, vyžadujú rôzne druhy pracovných odevov. Napríklad, keď niekto pracuje na ropnej plošine, potrebuje mať na sebe materiály, ktoré dobre odolávajú ohňu. Ľudia, ktorí pracujú v lese, by mali mať pracovné oblečenie prispôsobené počasiu. Najmä v zime sú nutné materiály, ktoré dobre zvládajú chlad a vlhkosť.

Každý materiál má svoje opodstatnenie

Väčšina textílií, používaných v pracovných odevoch, je zmesou niekoľkých materiálov alebo vlákien, ktoré poskytujú komfort a trvanlivosť. Veľmi bežné sú v tomto segmente polyamidové vlákna, známe aj ako nylon.

 Sú veľmi pevné a majú vysokú pružnosť. To im zaisťuje vysokú odolnosť a trvanlivosť. Ich nevýhodou však je, že sa sušia oveľa pomalšie než iné materiály. Preto sa používajú ako zmes s inými tkaninami. Často ide napríklad o kombináciu s bavlnou alebo dokonca kožou.

Veľmi obľúbený vďaka svojim vlastnostiam je polyester. Vyznačuje sa nízkou hmotnosťou. Je odolný, pružný, veľmi rýchlo schne a opotrebúva sa pomaly. Nedeformuje sa ani počas častejšieho prania, pričom výborne odoláva slnečnému žiareniu. Nie je však veľmi mäkký a pohodlný, preto sa často používa spolu s bavlnou.

Svoje opodstatnenie majú pri pracovných odevoch aj prírodné vlákna. Pochádzajú z prírodných polymérov, ako napríklad bavlna, vlna či páperie, pričom poskytujú komfort a teplé vlastnosti. Ide o veľmi dobrý variant do chladnejšieho prostredia. Tieto vlákna však nemajú silu a trvanlivosť syntetických alternatív, preto sú často kombinované s iným materiálom.

Pre ľahké a priedušné pracovné odevy sa stala veľmi obľúbenou polybavlna. Spája v sebe vlastnosti polyesteru a bavlny. Okrem nízkej hmotnosti je odolná a dostatočne pohodlná. Existujú však aj špeciálne materiály, ktoré sa používajú pri špecifických druhoch prác. Výsledkom toho je pracovné oblečenie z keramických, uhlíkových či dokonca hliníkových vlákien.

Kritériá kvality pracovných odevov

Ak chcete zistiť, či je pracovné oblečenie, o ktoré máte záujem, kvalitné, treba pozerať na niekoľko aspektov. Ako prvé vidíte farebnosť, teda veličinu, ktorá udáva, ako dlho zostane vaša modrá košeľa vo farbe, v akej ste ju kúpili. Dlhodobo stály dizajn zabezpečí iba kvalitný proces sfarbenia. V prípade praktických vlastností je veľmi dôležitá pevnosť pracovného oblečenia. Určujú ju použité textílie, ktoré sme si rozobrali vyššie.

Vzhľadom na to, že pracovné odevy sú často prané, nemali by sa zrážať, resp. zmršťovať. Kvalitná tkanina je predzmrštená od výroby, takže nemení svoju veľkosť ani tvar. Podceňovaným kritériom by nemalo byť ani pohodlie. Použité materiály, umiestnenie švov, úroveň odolnosti látky a ostatné aspekty prispievajú k tomu, aby ste sa v pracovnom oblečení cítili dobre počas celého dňa. Ak hľadáte naozaj kvalitné pracovné odevy, v našom e-shope si určite vyberiete.

Zotrvaním na webe nám vyjadrujete súhlas s ukladaním cookies.